Дика риба в міських водоймах може призвичаїтися до наркотиків?

Вчені з Чеського університету природничих наук в Празі стурбовані тим, що дикі риби ризикують стати залежними від метамфетаміну. Сліди цього наркотику часто виявляються в міських річках.

Дослідники з Чехії провели лабораторні експерименти з рибою кумжою (Salmo trutta). Вони занурювали тварина в воду, забруднену метамфетаміном (в спеціальні резервуари додавався лише один мікрограм речовини), і стежили за її поведінкою. Потім вчені переносили рибу в резервуар з прісною водою, але тваринам пропонувався вибір: вони все ще могли самостійно заплисти в резервуар з наркотичною речовиною.

Команда виявила, що за чотири перші дні в чистій воді риби, які перебували в резервуарі з наркотиками протягом двох місяців, з більшою ймовірністю поверталися в резервуар з метамфетаміном, ніж риби, які не піддавалися тривалому впливу метамфетаміну. Також кумжа, яка довго жила в басейні з наркотиком, була менш активною і проявляла тривожність.

Автори роботи говорять, що метамфетамін надходить в наші водні шляхи безпосередньо від споживачів наркотиків в їхньому будинку. Автори роботи турбуються, що ця речовина може не тільки змінити поведінку риби, але і вплинути на її майбутнє здоров’я.

Джерело: “Цікавості”