Двадцять відсотків київських шкіл все ще закрито на карантин

У вівторок, 18 лютого, відкрилася велика частина навчальних закладів. А 19 лютого відновлено навчання ще в 11 школах.

Як повідомили в столичному департаменті освіти і науки, сьогодні з 430 столичних шкіл закриті двері в 82-х: повністю не працюють 63 і в 19 — окремі класи. Карантин продовжили до 1 688 класах, в яких відсутні 44 393 людини (вчора — 48 780 дітей у 1880 класах).

Шкільні адміністрації на місці вирішують, як закривати заклади — повністю або частково: до таких заходів можуть вдаватися при відсутності п’ятої частини учнів. В установах щодня приділяють увагу моніторингу відвідуваності. У Шевченківському районі кілька днів зберігається найвищий відсоток відсутніх дітей — 46 відсотків, далі йдуть Дарницький (37 відсотків), Деснянський (19) райони. Середній показник по місту — 14 відсотків (вчорашній показник — 16,6).

Як стверджують фахівці, карантин дозволяє знизити гостроту епідпроцесу. Адже своєчасне запровадження такого режиму у школах допомагає на третину зменшити поширення захворюваності на грип і ГРВІ.

Педагогам і батькам рекомендовано при появі ознак захворювання у школярів негайно звертатися за медичною допомогою. Грип, за словами медиків, страшний можливими важкими ускладненнями, у тому числі вірусною пневмонією, яка є сумним кінцем. Особливо уважними до свого здоров’я мають бути люди з групи ризику: діти, літні люди, вагітні, люди з хронічними захворюваннями і зниженим імунітетом. Найбільш ефективною профілактикою грипу ВООЗ вважає вакцинацію. Медики невпинно повторюють: при прояві хвороби не займатися самолікуванням, «своєчасно самоізолюватися» і лікуватися під наглядом лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні почалася епідемія грипу. З початку епідеміологічного сезону в країні 15 осіб померли від ускладнень грипу.

У Києві минулого тижня були зареєстровані 15 340 хворих на грип та ГРВІ (відзначено зростання захворюваності на 0,9 відсотка). В медустанови потрапили 308 осіб, з яких 218 — діти.

Джерело: https://narodna-pravda.ua/2020/02/19/karantyn-u-kyyevi-dosi-zakryto-20-shkil/