Другий тур президентських виборів у Грузії: стали відомі результати екзит-полів

У середу, 28 листопада, після закриття виборчих дільниць соціологи оголосили результати екзит-полів другого туру президентських виборів у Грузії.

За даними екзит-полу Edison Research, на президентських виборах лідирує підтримувана правлячою партією Грузинська мрія Саломе Зурабішвілі: в неї 55% голосів виборців. Її суперник – кандидат від опозиційного об’єднання Сила в єдності Григол Вашадзе заручився підтримкою 45% виборців.

Як повідомляє Rustavi2, похибка опитування Edison Research становить плюс-мінус 3 відсотки.

У першому турі Зурабішвілі та Вашадзе набрали практично однакову кількість голосів виборців.

У 2018 році президента востаннє обирають шляхом загального прямого голосування. Обидва головні кандидати очолювали МЗС Грузії за часів Михайла Саакашвілі. Їх об’єднує відсутність симпатій до Росії і курс на зближення з Європейським Союзом і НАТО.

Чинний президент Грузії Георгій Маргвелашвілі не висував свою кандидатуру на другий термін. Не брала участі у виборах і лідер опозиційної партії Демократичний рух, колишня голова парламенту Ніно Бурджанадзе.

У 2017 році парламент країни затвердив нову конституцію, яка перетворила Грузію на парламентську республіку. Це означає, що на наступних виборах у 2024 році президента країни призначить виборча колегія, що складається зі 150 депутатів парламенту і 150 представників місцевої влади. Водночас його повноваження будуть значно скорочені.

https://new.nv.ua/ukr/world/countries/druhij-tur-prezidentskikh-viboriv-v-hruziji-stali-vidomi-rezultati-ekzitpoliv-2510114.html