Доведено найбільшу глобальну катастрофу в історії людства

Група вчених з Південної Африки виявила докази, які підтверджують гіпотезу, що Земля була вражена кометою чи астероїдом 12,8 тисячі років тому. Катастрофа призвела до зміни клімату, відоме як Дріасове похолодання, і зникнення багатьох видів тварин. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники проаналізували зразки порід, витягнуті з торф’яних родовищ в провінції Лімпопо (ПАР). Вони виявили високі концентрації платини, яка також міститься в небесних тілах. Це ще одне свідчення на користь зіткнення із Землею великого космічного об’єкта – комети або астероїда, – який, ймовірно, впав в Північній Гренландії, де під льодовиком Гайавата виявили кратер діаметром 31 кілометрів і віком в 12,8 тисячі років.

Відповідно до гіпотези, падіння небесного тіла пов’язано з тимчасовим похолоданням в пізньому дріасі (10 730-9700 років до нашої ери). Зміну клімату було викликано розсіюванням пилу і сажі в атмосфері планети. Підвищені концентрації платини в породах того ж віку виявлені також в Гренландії, Євразії, Північній Америці, Мексиці і Чилі.

Джерело: https://itsider.com.ua/dovedeno-najbilshu-globalnu-katastrofa-v-istoriyi-lyudstva/