До кінця століття можуть зникнути 73% живих істот

Екосистемам Землі загрожує значно більша небезпека, ніж вважалося раніше. Деякі з них загинуть у найближчі десять років.

Вчені з Великобританії, США і Південної Африки змоделювали кілька сценаріїв кліматичних змін. Вони показали, що екосистеми планети знаходяться в надзвичайній небезпеці. Про це повідомляє журнал Nature.

За нинішніх викидів в атмосферу і темпів глобального потепління, екосистеми океану почнуть вимирати в нинішньому десятилітті. До 2040 років катастрофа охопить всю сушу.

Фахівці склали кілька моделей, розбивши земну кулю на сегменти по 100 квадратних кілометрів. Вчені прив’язали до них відомі дані з 1850 року і прогнози до 2100 року.

Виявилося, що за нинішнього рівня викидів з 30 тисяч видів птахів, ссавців, рептилій і риб катастрофічні наслідки загрожують 73%.

Особливо вразливими є біосистеми тропічних зон океану. Уже в поточному десятилітті їм загрожують незворотні зміни. Загинуть коралові рифи, в яких знаходиться чверть всього морського життя.

Так, потепління на чотири градуси стане смертельним для 15% всіх тварин. Це завдасть непоправної шкоди практично всім регіональним екосистемам.

Раніше було передбачено «зникнення природи» в найближчі десятиліття. Також писалося про те, що до 2070 року можуть зникнути третина тварин і рослин.

Джерело: http://aspekty.net/2020/do-kincya-stolittya-zniknut-73-zhivih-istot-vcheni/