До 75 роковин трагедії в Бабиному Яру до Києва з Хмельниччини передадуть ромську кибитку

Фото www.facebook.com/mincultUA

В рамках робочої поїздки до Хмельницької області Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з керівництвом області та м. Кам’янець-Подільський щодо передачі пам’ятного знаку у вигляді ромської кибитки до Києва. Скульптуру буде встановлено до 75 роковин трагедії в Бабиному Яру у Національному історико- меморіальному заповіднику “Бабин Яр” в пам’ять про ромів, розстріляних у 1941 році.
Створення пам’ятника було ініційоване у 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу «Романіпе». Її автор – всесвітньо відомий український архітектор, скульптор Анатолій Ігнащенко. За його словами початковий варіант мав бути виточений з каменю, втім проект змінили і кибитка була виготовлена з корабельної сталі на київському заводі «Ленінська кузня». Друга назва пам’ятника -“Чорний жах”, або Калі Траш (Kali Tras) – геноцид циган у роки Другої світової війни.
“В рік, коли весь світ вшановує пам’ять загиблих у страшній трагедії, яка відбулася в Бабиному Яру 75 років тому, ми маємо згадати усіх, хто тоді віддав своє життя, ”- сказав Євген Нищук.
За свідченнями істориків, саме роми стали одними із перших жертв Бабиного Яру, тому символічно, що пам’ятний знак про трагедію цього народу буде розміщено в Національному заповіднику».
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 14.07.1999 р. № 1153 було прийнято рішення про встановлення цього пам’ятного знаку у Бабиному Яру, проте вказане завдання виконане не було. Натомість кибитку було розміщено на території Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” у м. Камянець-Подільський – над каньйоном р. Смотрич.
13 червня 2016 року рамках протокольного рішення Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру, а також протокольного рішення виїзного засідання робочої групи Оргкомітету, Мінкультури звернулося до міського голови м. Кам’янець-Подільський щодо передачі до столиці пам’ятного знаку.
Рішенням сесії міської ради від 12.07.2016 року вирішено передати ромську кибитку Міністерству культури України.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply