Для Москаля просять призначити психіатричну експертизу

Громадський правозахисник та закарпатський учасник Революції Гідності Віталій Грегор надіслав на ім’я президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана скаргу, у якій просить призначити службову перевірку ганебних неетичних дій та вирішити питання щодо відповідності займаній посаді голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

З-поміж іншого В.Грегор просить направити чинного керівника області на психіатричне обстеження.

Зі слів правозахисника, Г.Москаль з часу свого призначення і «по сьогоднішній день не вжив жодних заходів, потураючи антиукраїнським проявам на Закарпатті».

Йдеться про подане 9 жовтня 2018 року до Г.Москаля звернення , в якому правозахисник просить ініціювати розірвання договорів по бюджетних підрядах із «українофобом» – депутатом Хустської районної ради від «Опозиційного блоку», екс-заступником голови Хустської РДА часів режиму Януковича Віталієм Дулкаєм. Оскільки, цей «горе-депутат В.Дулкай вважає нашу Україну – «териториальным недорозумением», а учасників Революції Гідності – «стадом баранов», – зазначає у своєму зверненні активний учасник Революції Гідності .

В.Грегор зазначає, що окрім зневажливого ставлення як до учасників Революції Гідності, так і до територіальної цілісності України, фірма вищезазначеного депутата здійснює більшість будівельних підрядів на Хустщині, які виконуються за рахунок районного бюджету Хустського району. Тобто, як акцентує правник, «теперішня районна державна адміністрація Петра Порошенка в Хустському районі укладає договори з очевидним українофобом та екс-керівником райдержадміністрації часів режиму Януковича».

Коли ж В.Грегор разом із мешканцями Хустщини, учасниками Революції Гідності, зайшов до Г.Москаля з’ясувати його позицію як щодо цього суспільно-важливого питання, так і ряду інших щодо відновлення законності на Закарпатті, «губернатор», порушуючи всі норми етики та моралі, почав, м’яко кажучи, «посилати» їх і називати «проплаченими». На підтвердження неадекватної поведінки найвищого за посадою в області чиновника В.Грегор надав відеозапис онлайн-трансляції із його сторінки на Фейсбуці (див. із 19:20 хв.)

#Закарпаття, розмова з Москалем: скільки можна пустих обіцянок і кришування хабарників та дерибану бюджетних коштів?***upd P.S.: послухайте з 2-й половини відео (19:20) цього генерал-губернатора нашого #Закарпаття, "заслуженого юриста України, генаралісімуса МВС.. і ще куча регалій", а по факту довб*йоба..Якщо коротко – я йому говорю про Івана, а він мені про барана, йопть..P.S.2: на щастя хоча б із протипаводковим захистом села #Вільхівка на Іршавщині ми вирішили завдяки громадському тиску громади – кошти виділені, роботи по дамбі почались. Побачимо результат найближчим часом, бо, як показує практика, бюджетні кошти виділені на папері, не завжди є "живими".

Опубліковано Vitaliy Gregor Вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Обурення Г.Москаля викликав той факт, що активісти вирішили не вдаватися до кулуарних розмов, а зробити зустріч публічною. Тоді як для Г.Москаля є властивим односторонній піар, а не режим відкритих дискусій з громадськістю – з можливістю задавати питання і отримувати відповіді від найнятого громадськістю на роботу чиновника.

При тому, що всі попередники Г.Москаля на посаді голови Заркарпатської ОДА щотижня, по середах, публічно звітували перед громадою Закарпаття в режимі відкритих щотижневих прес-конференцій, Г.Москаль за час свого “губернаторства” не провів жодної такої зустрічі з журналістами.

При цьому неадекватність дій Г.Москаля, який на ключовій державній посаді дозволяє собі спілкуватися з журналістами та відвідувачами ОДА за допомогою матів, вже давно стала притчею во язицех. Останнім часом така неадекватна поведінка вже стала швидше нормою, ніж винятком, наголошують активісти і правозахисники.

https://zakarpattya.net.ua/News/186088-Zakarpatskyi-pravozakhysnyk-prosyt-Poroshenka-ta-Hroismana-provesty-psykhiatrychne-obstezhennia-Moskalia