Для емпатичних людей прослуховування музики – замінник розмов, – дослідження

Міжнародна група вчених провела експеримент, в якому показала, що емпатичні люди сприймають музику інакше, ніж ті, хто не схильний до співпереживання.

Робота опублікована в журналі Frontiers in Behavioral Neuroscience, повідомляє naked-science.

Під час експерименту брали участь 20 студентів Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Всі заповнили анкету Interpersonal Reactivity Index (IRI), що визначає рівень емпатії. Разом з тим вони пройшли музичний тест. Під час сканування МРТ учасники слухали чотири типи пісень: знайомі пісні, які подобаються; знайомі пісні, які не подобались; незнайомі пісні, які подобаються; незнайомі пісні, які не подобаються. Під час експерименту вчені стежили за реакцією мозку.

Вони виявили, що смугасте тіло (підкіркове утворення переднього мозку) емпатичних людей більш активне під час прослуховування знайомих мелодій незалежно від того, подобаються вони їм чи ні. Смугасте тіло залучено в систему винагороди і пов’язане з позитивними емоціями. Порушення його роботи може привести до залежностей.

Також підвищеною активністю відрізнялася латеральна і медіальна зони префронтальної кори, які регулюють соціальну поведінку, і скронево-тім’яної вузол, задіяний при оцінці і розумінні чужої поведінки. Дослідники відзначають, що зазвичай ці зони активні під час спілкування з іншими людьми. Вони припускають, що для емпатичних осіб музика може служити симуляцією спілкування навіть тоді, коли нікого немає поруч.

«Це дослідження – ще один доказ того, що обробка музики часто об’єднується з когнітивними механізмами, які спочатку розвивалися для сприяння соціальних взаємодій», – пояснив автор дослідження Захарі Велмарк (Zachary Wallmark).

Нагадаємо, хіт «La Macarena» – найкраща мелодія для серцево-легеневої реанімації.

https://zik.ua/news/2018/06/13/dlya_empatychnyh_lyudey_prosluhovuvannya_muzyky__zaminnyk_rozmov__doslidzhennya_1344947