Дії, що допоможуть при обмороженні

Синоптики з українського гідрометеорологічного інституту запевняють, що різке похолодання буде відчутним в кінці січня і триматиметься до початку лютого. Зниження температури коливатиметься в межах  -15…-20 градусів.

 Для того, щоб пережити мороз – пам’ятайте основні правила як врятуватися від обмороження.

По-перше, відігрійте уражену ділянку тіла. Робіть це поступово, повільно, щоб не спровокувати ускладнень. Якщо маєте можливість – одразу перейдіть в тепле приміщення. Проте не хапайтеся за батарею й не занурюйте ноги в таз з окропом, якщо не хочете, окрім обмороження, отримати опіки. Знайте: позбавлена чутливості шкіра не сприймає і не передає мозку сигналів про зовнішні подразники, так що розпізнати небезпечну температуру ви будете не в змозі. Краще випийте гарячого чаю – це не тільки допоможе Вам зігрітися, але й корисно.

Незайве прийняти знеболююче: коли чутливість обмороженої ділянки відновиться, Вас чекають «яскраві і незабутні відчуття», без яким цілком можна обійтися, якщо випити дві таблетки «Но-шпи». Рекомендують також аспірин (не більше однієї таблетки) – це для нормалізації порушеного кровообігу.

А от від алкоголю краще утриматися. Розтирання горілкою не що інше, як легенда. Це ж стосується жиру, олії, ефірних масел тощо.

Наступний  головний крок – викликати швидку медичну допомогу, оскільки самостійно оцінити ступінь ураження і спрогнозувати наслідки переохолодження Ви  навряд чи зумієте. Краще довірте своє здоров’я професіоналам. Доки не приїхали лікарі, основне Ваше завдання – перебувати в теплі й не допустити того, щоб стан погіршився.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply