Держекоінспекція розповіла, як карають порушників: стягнуто збитки майже на 4 мільйони

З 15 по 21 березня 2024 р. територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 267 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, складено 357 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума штрафних санкцій складає 104 тис. грн. До Державного бюджету стягнуто 100 тис. грн. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитки на суму 4 млн. 29 тис. грн. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів становить 24 млн. 818 тис. грн. Стягнуто збитки у добровільному та примусовому порядку на суму 3 млн 899 тис. грн.

Найбільш резонансними за порушення вимог природоохоронного законодавства стали Київ, Тернопільська та Чернігівська області.

Інспекцією Столичного округу направлено позов до Господарського суду м. Києва про відшкодування збитків, ПРАТ «АК «Київводоканал» на суму 24 млн 276 тис. 384 грн., заподіяних довкіллю внаслідок забору підземних вод з артезіанських свердловин без спеціального призначення

Інспекцією в Тернопільській області здійснено розрахунок збитків на загальну суму 861 тис. 226 грн. за незаконне рубання 106 дерев та засмічення земель побутовими відходами, невстановленими особами, у межах регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», у лісовому урочищі на території Мельниці-Подільської селищної ради за межами населеного пункту с. Дзвіниця, Чортківського району. Матеріали направлені до ВП №1 (м. Борщів) Чортківського РВП ГУНП у Тернопільській області.

Інспекцією у Чернігівській області здійснено розрахунок збитків на суму 1 млн 913 тис. 93 грн. за незаконне рубання дерев, невстановленими особами, у межах гідрологічного заказника місцевого значення “Струга”, на землях Рудківського старостинського округу Новобілівської територіальної громади Чернігівського району. Заява про скоєння злочину направлена ​​до Чернігівського РІН ГУНП у Чернігівській області.