Держекоінспекція разом з правоохоронцями прикрили незаконний бізнес

На Київщині було припинено діяльність організованої злочинної групи, яка здійснювала незаконний видобуток піску зі збитками довкіллю у понад 118 млн грн.

Нагадуємо, що Держекоінспекція з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України відповідно до Постанови КМУ від 13.03.2022 №303 припинила проведення планових та позапланових перевірок з питань дотримання природоохоронного законодавства. Але робота триває у продуктивній співпраці разом з правоохоронцями.

Спеціалізована екологічна прокуратура Офіс Генерального прокурора повідомила про підозру учасникам організованої злочинної групи у незаконному видобуванні корисних копалин місцевого значення у великому розмірі (ч. 4 ст. 240 КК України). За даними слідства, організатор протиправної діяльності – засновник ряду підприємств, основним видом діяльності яких була реалізація будівельних матеріалів.

Підозрювані без жодних дозвільних документів за допомогою спецтехніки упродовж тривалого часу видобували пісок на землях сільгосппризначення у Київській області, які перебувають у приватній власності. Незаконно видобуті корисні копалини з залученням підконтрольних юридичних осіб перевозилися на майданчики з продажу будматеріалів, що належать членам злочинного угрупування.

Спеціалісти Державна екологічна інспекція Столичного округу, визначили, що правопорушники видобули понад 105 тис м куб піску. Розрахована завдана шкода навколишньому природному середовищу – 118 млн грн.

Досудове розслідування проводили Головне Слідче Управління Національної Поліції України , оперативний супровід – ДСР НПУ у співпраці з Державною екологічною інспекцією Столичного округу.