Держекоінспекція продовжує рейди з виявлення незаконної торгівлі первоцвітами

Тероргани Держекоінспекції продовжують рейди по виявленню фактів продажу червонокнижних ранньоквітучих видів рослин, повідомляє сайт цього відомства.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Такі заходи проводяться спільно з Нацполіцією. Під час них фіксуються факти продажу підсніжника звичайного, крокуса, білоцвіта весняного та інших рослин, які входять до Червоної книги України та які заборонено вилучати з природного середовища.
Сьогодні один з таких рейдів проводився інспекцією Столичного округу спільно з журналістами поблизу селища міського типу Ставище. Було виявлено факт продажу первоцвітів, а порушника притягнуто до відповідальності за частиною 2 статті 88-1 КУпАП. Він має сплатити штраф у розмірі 1700-3655 гривень», – розповів Андрій Мальований.

Загалом з початку року Держекоінспекція зафіксувала 188 фактів реалізації та збору червонокнижних квітів. З них 90 порушень було виявлено у місцях збору рослин, а ще 89 – випадки реалізації первоцвітів.

«Цифра, яку вдалося зафіксувати, не показує реальної картини, адже інспектори можуть проводити рейди лише з Нацполіцією. У разі виявлення правопорушення, інспектори мають залучити правоохоронців.
Натомість торговці квітами є достатньо мобільними: побачивши інспекторів вони можуть швидко зібрати товар та покинути місце злочину ще до прибуття поліції», – пояснив Андрій Мальований.

За словами посадовця, зараз спільно з Нацполіцією Держекоінспекція проводить розробку порядку оперативної співпраці, що дозволить посилити реагування правоохоронців та забезпечити невідворотну відповідальність порушників за екологічні злочини.

«В результаті реалізація первоцвітів стане невигідною, адже штраф перевищуватиме очікуваний заробіток браконьєрів», – підкреслив Андрій Мальований.