Держекоінспекція повідомляє

Фахівці Придніпровського округу розрахували збитки довкіллю, завдані внаслідок забруднення річки Інгулець, що склали понад  77 млн гривень
Нагадаємо, що у результаті ракетного удару російських військ 14 вересня 2022 було пошкоджено гідротехнічну споруду Карачунівського водосховища на річці Інгулець у Кривому Різі Дніпропетровської області. Внаслідок руйнування дамби було спричинено затоплення територій  та понад 100 приватних садиб.  Станом на ранок 16.09.2022 р. виток води з водосховища через зруйнований затвор був ліквідований. Об’єм витоку води склав  16 873 м3.
На місці надзвичайної події фахівці лабораторії Держекоінспекції  відібрали проби води для вимірювань показників складу та властивостей вод,  і відповідно до Актів відбору, встановлено, що під час прориву дамби та неконтрольованого витоку води, відбулось забруднення р. Інгулець.  Внаслідок скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами, навколишньому природному середовищу нашої держави  завдано шкоди на загальну суму понад 77 млн гривень.
Матеріали розрахунку направлено правоохоронцям та до Оперативного штабу  Держекоінспекції.