Держекоінспекція підбила підсумки за минулий тиждень

Минулого тижня, з 21 по 27 липня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 112 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 177 протоколів про адміністративні правопорушення.

Про це йдеться у повідомленні Держекоінспекції.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 56 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 38 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 8 млн 970 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 7 млн 917 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 661 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Вінницька, Закарпатська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Харківська області.

Інспекцією у Вінницькій області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію громадянам на суму 983 тис. 511 грн. за незаконну рубку 121 дерева різних порід та діаметрів на території ДП «Іллінецький райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс» Іллінецької ТГ Вінницького району. По даному факту порушено кримінальне провадження.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунки збитків та пред’явлено 2 претензії Ужгородській міській раді на загальну суму 2 млн 848 тис. 259 грн. за незаконну рубку дерев на території ПЗФ – парках-пам’ятках: сквер Т. Масарика та Партерному сквері. Матеріали направлено до Закарпатської обласної прокуратури.

Інспекцією Придніпровського округу пред’явлено претензію, громадянам, на суму 1 млн 480 тис. 122 грн. за незаконний вилов водних біоресурсів в акваторії річки Березівка біля с. Новогригорівка на території Долинської міської ради Кропивницького району. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 1 (м. Долинська) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області.

Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків на суму 2 млн 531 тис. 327 грн. за неорганізовані викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, внаслідок пожежі на території міського полігону твердих побутових відходів ПП «Мильча». Матеріали про кримінальне правопорушення направлено до Спеціалізованої екологічної прокуратури Миколаївської обласної прокуратури.

Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ТОВ «Поромний комплекс «Орлівка» на суму 884 тис. 150 грн. за незаконно знищенні 450 дерев різних порід, за межами населеного пункту на земельній ділянці вздовж р. Дунай, Ренійської міської ТГ Ізмаїльського району.

Інспекцією у Харківській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію КП «Вода Есхара» на суму 555 тис. 702 грн. за самовільне користування надрами (підземними водами) за відсутності спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами). Матеріали направлено до Харківської обласної прокуратури.