Держекоінспекція навела цифри трагічної шкоди від рашистської навали на Україну

Розрахунки за минулий тиждень свідчать про численні випадки викидів шкідливих речовин у повітря, забруднення водних джерел та лісові пожежі, що мають катастрофічний вплив на екосистеми регіону. Не лише люди стають жертвами цієї агресії, а й безліч тварин та рослин стають вразливими, повідомляє Держекоінспекція України.

Раніше міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець пояснив, шо 1 день великої війни = 102 млн євро або 4 млрд гривень збитків довкіллю.

“І це без урахування екоциду рф на Каховській ГЕС. Сьогодні – 500 днів повномасштабного вторгнення рф в Україну. Кожен день ми втрачаємо людей, ресурси, природні багатства”, – каже міністр екології Руслан Стрілець.

“Кожен день інспектори Державної екологічної інспекції України фіксують руйнування довкілля від бойових дій. Цифри жахають. Сьогодні маємо вже близько 51 млрд євро або 2 трлн гривень екологічних збитків. Це означає, що кожен день війни коштує росії мінімум 102 млн євро або 4 млрд гривень екологічних збитків. Всьому є своя ціна”, – запевняє міністр екології.

Також Руслан Стрілець повідомив, що обрахунки досі тривають і росія заплатить за кожен день цієї війни.

“За кожне спалене дерево. Кожен спаплюжений клаптик української землі. Для цього ми обʼєднуємося з усім цивілізованим світом та працюємо над визнанням екоциду у міжнародному законодавстві”, – переконаний Руслан Стрілець.