Держдеп про заяви Кіссінджера: Лише Україна визначатиме власне майбутнє

Сполучені Штати надаватимуть підтримку Україні до її остаточної перемоги у розв’язаній росією війні, і лише український народ визначатиме майбутнє власної країни.

Про це заявили у Держдепартаменті США на прохання Укрінформу озвучити офіційну позицію Вашингтона після заяв колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера на форумі в Давосі.

«Ми твердо впевнені, що лише Україна має право вирішувати власне майбутнє», – йдеться у відповіді на інформаційний запит Укрінформу в офісі речника зовнішньополітичного відомства США.

У Держдепартаменті США наголосили: «Ми не знаємо, коли закінчиться ця війна, але ми знаємо одне: Україна вийде переможцем. І Сполучені Штати стоятимуть разом з Україною, доки це буде необхідно».

Як повідомлялося, колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що Україна має поступитися росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.

У відповідь на промову Кіссінджера Президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз 2022 рік, а не 1938-й, коли в Мюнхені відбулося підписання угоди з фашистською Німеччиною, зокрема, про передачу третьому рейху Судетської області.