Депутатський імунітет має забезпечувати незалежну політичну діяльність, і не уникнення від відповідальності , – активіст

Говорячи про політичні переслідування політиків треба чітко розмежовувати поняття переслідування за політичні погляди та переслідування й настання відповідальності за порушення українських законів. Саме тому депутатський імунітет чи депутатська недоторканність мають бути посунуті в частині кримінальної відповідальності: механізм притягнення до відповідальності нардепа за статтями ККУ має бути спрощено.

Так вважає керівник Київського партійного осередку «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко , коментуючи подання Генпрокурора на арешт нардепа Михайла Добкіна.

« Є сенс реформування інституту депутатської недоторканності, який сьогодні з ідеї вільного й неупередженого служіння виборцям перетворився на засіб зловживань та  уникнення від відповідальності. Це мають бути зміни до статті 80 Конституції України в частині обмеження недоторканності народних депутатів», –  переконаний Федоренко.

За його словами принцип «порушив-довели вину-сів» має діяти  для всіх громадян України: і тих, хто має депутатський мандат і тих, хто  не має. Рівні можливості , гарантовані державою всім, це і обов’язкова відповідальність порушників перед законом, незалежно від статусу та розміру нанесених державі збитків, наприклад.

«Закон має захищати обранців від політичних переслідувань, особливо в частині «влада-опозиція», проте це не має бути захист від зловживань та один зі способів втечі від кримінального минулого», – вважає активіст.