Депутатів перевірять на держзраду

Рада національної безпеки і оборони доручила Службі безпеки України вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження ознак державної зради – порушити проти них кримінальні справи за ст. 111 Кримінального кодексу України.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання Радбезу, передає кореспондент Укрінформу.

«У 2008 році РНБО було прийнято рішення, яке полягало в наступному: упродовж двох місяців Кабінет міністрів мав запропонувати законопроєкт, який би урегульовував питання виходу Чорноморського флоту Російської Федерації в 2017 році (із Криму – ред.). На превеликий жаль, цей законопроект не був з невідомих нам причин зроблений, і ми вважаємо, що це була перша цеглина, яка почала руйнувати всю систему нашої безпеки і привела до того, що у 2010 році з’явились так звані Харківські угоди, які у безпрецедентно короткий проміжок часу, через 4 дні після підписання їх у Харкові, були ратифіковані депутатами Верховної Ради. Є окреме доручення СБУ з’ясувати обставини, в який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання, і якщо СБУ буде вважати за необхідне, вона має порушити справи по 111-й статті нашого Кримінального кодексу по держзраді до відповідних осіб», – заявив Данілов.

Він уточнив, що голосування відбувалось 27 квітня 2010 року, і пообіцяв надати перелік прізвищ народних депутатів.

«Тут дуже багато цікавих персонажів, які на сьогоднішній день продовжують знаходитись в українській політиці», – заявив секретар РНБО, додавши, що у списку є чинні депутати та олігархи.