Денна сонливість закладена у ДНК людини

Вчені виявили певні властивості генів, які роблять деяких людей більш схильними до денного сну.

Це відкриття допоможе лікарям розробити особливі рекомендації за якістю сну, в залежності від кожного пацієнта і його генетики.

Денна сонливість є одним з найдоступніших задоволень для одних людей і неприємною особливістю організму для інших. Вчені з Центрального госпіталю Массачусетсу в ході аналізу генетичної інформації з британського Біобанку на більш ніж 452 тисяч осіб виявили, що схильність спати вдень може визначатися ДНК. Виявлено 123 ділянки в геномі людини, пов’язані з денною сонливістю. А це показує, що потреба в денному сні пояснюється біологічними причинами, а не навколишнім середовищем.

Пов’язані з сонливістю ділянки ДНК були більш виражені у тих добровольців, які любили спати вдень, як показали спостереження. Розуміння генетичних маркерів денної сонливості може допомогти лікарям розробити персоналізовані рекомендації про те, коли людині слід лягати спати. Денний сон зустрічає суперечливу оцінку з боку як експертів, так і суспільства. Відзначимо, що в деяких країнах денний сон є частиною культури. Наприклад, в Іспанії сієста дуже поширена.

А деякі компанії з США навіть просувають денні перерви на сон як інструмент збільшення продуктивності працівників. У зв’язку з цим надзвичайно важливо визначити біологічні сигнальні шляхи, які впливають на наше бажання спати. Саме це і зробили американські вчені.

Джерело: “Наша мама”