День міст-побратимів Києва і Лейпцига відбувся у Німеччині

У німецькому Лейпцигу біля мерії в неділю пройшов День міст-побратимів – Києва і Лейпцига.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Упродовж заходу відвідувачі могли дізнатися більше про найстаріше місто-партнер Лейпцига, Київ, і нашу державу загалом, розповіла агентству активістка, одна з лідерів громади та організаторів свята Оксана Макогон.

Українська громада Лейпцига за сприяння керівництва міста організувала заходи для дітей і дорослих, зокрема, традиційний майстер-клас з виготовлення українських віночків, пригощала смаколиками, продавала сувеніри та розважала музикою – ввечері відбувся виступ київської капели бандуристів «Шпилясті кобзарі».

Українська громада Лейпцига є однією з найбільш активних у ФРН. До «старих» її членів наразі долучаються деякі біженці (загалом зареєстровано в Тюрингії понад 9 000 українців, які знайшли тут притулок).

Активісти вже кілька років передають гуманітарну допомогу на Батьківщину, в основному для дітей, які втратили батьків на війні. Минулого року було передано 150 великих подарунків (адресно, з одягом потрібних розмірів і іншими необхідними речами).

Окрім того, з початку війни волонтерський центр громади УГКЦ у Лейпцигу придбав і передав на фронт 20 тепловізорів, біноклі, берці, ліки. Також передано бебі-бокси для малюків і жінок, які не змогли виїхати з небезпечних місць.

Зібрані сьогодні пожертви підуть на благодійні проєкти, зокрема, для дітей-сиріт.

Партнерські відносини між двома містами беруть початок з 1961 року. Уперше Дні Лейпцига в Києві пройшли в 1979 році, а Тиждень «Київ вітає Лейпциг» у німецькому місті – 1994 року. У 2021 в Лейпцигу святкували 60-ту річницю побратимства між двома містами.