Датська компанія вирішила не бруднитися в російському проєкті

Датська інжинірингова компанія Ramboll, що задіяна в будівництві газопроводу «Північний потік-2», відмовилася від участі в проєкті через побоювання санкцій з боку США.

Про це повідомляє видання Politiken.

При цьому у пресслужбі компанії не коментують інформацію щодо припинення участі у будівництві «Північного потоку-2».

Раніше стало відомо, що США готують новий пакет санкцій проти російського газопроводу «Північний потік-2» та мають намір опублікувати список європейських підприємств-союзників проєкту газопроводу 14-15 січня. Всім їм загрожують санкції.

Однією з перших, як стверджують ЗМІ, під удар потрапить швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group, якій пророкують роль основного страховика «Північного потоку-2».

Будівництво газопроводу з Росії до Німеччини повинні були завершити в кінці 2019 року, однак цьому завадили санкції США.

Американські санкції, які вступили в силу 1 січня з прийняттям у Конгресі США оборонного бюджету, фактично забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, інспектування та сертифікації трубопроводу. Їм дано 30 днів на те, щоб покинути проект, в іншому випадку їм загрожують санкції. 2 січня сертифікаційна компанія Норвегії припинила співпрацю з «Північним потоком-2».

Джерело: “Громадське радіо”