ДАБІ не дозволила вводити в експлуатацію будинок-монстр на Подолі

Державна архітектурно-будівельна інспекція України заборонила вводити в експлуатацію житловий комплекс на вулиці Верхній Вал, 27−29, в Києві, відомий як будинок-монстр.

Про це повідомляє видання Наші Грош . Офіційною причиною відмови вказали те, що забудовник ТОВ Пателі Лізинг не подав необхідні документи для прийняття рішення про видачу сертифіката.

У липні цього року Пателі Лізинг подали в ДАБІ заяву на отримання сертифіката.

Нагадаємо, в 2009 році за висновком Укрдержекспертизи Департамент містобудування та архітектури погодив проєктну документацію для будівництво 8-поверхового об’єкту на Нижньому Валу, 27-29. Повторна експертиза проєкту пройшла в 2011 році. Тоді були змінені проєктні рішення. Через прогалини в законодавстві, замовник Пателі Лізинг змінив проєкт до 13-ти поверхів.

У лютому 2015 Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс.

У серпні 2015 року столичні жителі взялися збирати підписи проти житлового будинку. У липні 2017 року Київрада виграла апеляцію щодо незаконності будинку-монстра на Подолі .

У 2019 році Господарський суд Києва дозволив знесення надбудови вище восьмого поверху, але вже в 2020 році Північний апеляційний господарський суд скасував рішення про незаконність будівництва.

Джерело: https://nv.ua/ukr/kyiv/budinok-monstr-na-podoli-ne-dozvolili-vvoditi-v-ekspluataciyu-dabi-novini-kiyeva-50107138.html