Цинічна «битва за метал» може зірвати завершення будівництва чорнобильського «Укриття»

Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у 2014-2016 рр. Микола Томенко повідомив, що до нього звернулись представники громадських організацій чорнобильців, які інформують про те, що останнім часом знову активізувалась боротьба за ринок металу на території Чорнобильської зони відчуження, і заручником такої ситуації може стати робота із завершення будівництва об’єкту «Укриття», який, як відомо, заплановано здати у листопаді 2017 року.

За словами М. Томенка, протистояння різних «металевих мафій» ставлять під загрозу насамперед нормальну роботу колективу Чорнобильської АЕС. До речі, згідно з інформацією громадських організацій, у заступників керівника ЧАЕС вже були проведені обшуки.

Микола Томенко нагадав, що свого часу подібна історія зі спробами різних груп впливу знайти механізми заробітку на Чорнобилі ледь не зірвала реалізацію проекту будівництва «Укриття». З нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії керівництво нашої держави обіцяло міжнародній спільноті усіляко сприяти наведенню порядку та завершенню проектів. «Але після відзначення цієї сумної дати Чорнобильська зона відчуження, на жаль, знову стала розглядатися як територія заробітку. Зокрема, активізувалася нова хвиля – «битва за метал», – зауважив М. Томенко.

Він нагадав, що в останній період діяльності як Голови парламентського Комітету він активно займався чорнобильською тематикою, а тому він вважає важливим інформувати про нинішню ситуацію керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку, який є гарантом фінансування робіт щодо об’єкту «Укриття».

«Можливо, ЄБРР вдасться зупинити цю цинічну «битву за метал» у Чорнобилі, успішно завершити будівництво об’єкту «Укриття» та не дати Україні зганьбитися перед країнами-донорами та міжнародною спільнотою», – підсумував Микола Томенко.

Джерело: Сайт М.Томенка

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply