Чим Світовий конгрес українців налякав країну-агресора?

Генеральна прокуратура РФ назвала діяльність Світового конгресу українців такою, що становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії». Організацію у країні-агресорі було визнано «небажаною».

Згідно закону про «небажані організації», підписаного президентом РФ Володимиром Путіним у 2015 році, таким організаціям заборонено вести діяльність у Росії, а російським – співпрацювати з ними, пише Радіо Свобода.

Міністерство закордонних справ України засудило рішення російських правоохоронців. У заяві МЗС ідеться, що таким чином РФ знищує українські громадські організації.

«Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках.», – зазначили українські дипломати.

У МЗС пригрозили, що «Україна готова вжити усіх кроків у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора».

Світовий конгрес українців засновано 1967 року у Сполучених Штатах. Зараз головний офіс знаходить у канадському Торонто. Організація координує діаспори українців у світі.

Раніше Світовий Конґрес Українців засудив ідею референдуму про «мир» з агресором, запропоновану  главою Адміністрації президента Андрієм Богданом. Також у Світовому конгресі українців заявили, що організація має намір домагатися відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Джерело: https://ua.news/ua/svitovyj-kongres-ukrayintsiv-stav-zagrozoyu-dlya-krayiny-agresora/