Чи захищає вітамін D від застуди та грипу?

Дослідження добавок вітаміну D під керівництвом QIMR Berghofer показало, що вони не захищають більшість людей від застуди, грипу та інших гострих респіраторних інфекцій. Однак воно довело, що добавки можуть скоротити тривалість інфекції та полегшити вірусні захворювання.

Дослідники проаналізували дані про стан здоров’я 16000 австралійців у віці від 60 до 84 років, які брали участь в дослідженні D-Health під керівництвом QIMR Бергхоферского інституту медичних досліджень.

Учасникам давали капсулу з 60 000 міжнародних одиниць вітаміну D або плацебо щомісяця протягом п’яти років. Вони заповнювали річні звіти про стан здоров’я.

Провідний дослідник і керівник групи по етіології й профілактики раку QIMR Berghofer, професор Рейчел Ніл, сказала, що учасники, які одержували добавки з вітаміном D, повідомили, що у них симптоми застуди та грипу спостерігалися трохи менше часу, ніж в учасників, які не приймали вітамін. У них також спостерігалися важкі симптоми протягом меншого часу, і їм було потрібно менше ліків, щоб впоратися з хворобою.

Результати показують, що вітамін D може трохи зміцнювати імунну систему. Але додавання вітаміну в цілому навряд чи взагалі захистить людей від ГРВІ.

Джерело: GreenPost