Чи створять у Києві муніципальний банк?

У вівторок, 13 вересня, міський голова Києва Віталій Кличко терміново скликав засідання Київради, щоб проголосувати за створення муніципального банку. Цю ініціативу не підтримав жоден депутат.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.

Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що міська влада планувала створити у Києві муніципальний банк на базі АТ “Банк Січ”. Тоді говорили, що єдиний у Києві державний банк повинен оптимізувати фінанси Києва і зекономити гроші його мешканцям.

Проте таку ідею спочатку розкритикували мешканці Києва, а потім і депутати. Усі почали порівнювати майбутній банк з банком “Хрещатик”, який колись працював у Києві та інших містах України. Він був заснований у 1993 році та входив у двадцятку найбільших банків в Україні. У 2014 році банк зазнав збитків на суму 141 мільйон гривень. У 2016 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб НБУ прийняв рішення відкликати банківську ліцензію у комунального банку “Хрещатик” та ліквідувати його.

Семенова зазначила, що попри обіцянки, що цього разу точно не буде ніяких схем, пов’язаних з роботою банку, депутати не проголосували за його створення.

Джерело: Vgorode.ua