Чи може бути у Києві блекаут: у ДТЕК дали роз’яснення

Блекаут у Києві може статися лише у тому випадку, коли автоматика сама буде вимикати систему.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.

Блекаут – це тоді, коли є критичне перевантаження і критичне неспівпадіння попиту на електроенергію та пропозиції, яка забезпечується шляхом передавання її від об’єктів генерації до точок споживання”, – сказав Сахарук.

Він пояснив, що, коли є перенавантаження, система відключається самостійно, як вимикається пробка у квартирі.

“Тобто автоматика спрацьовує і вимикає споживачів, від’єднує їх від мережі, щоб вона не перегоріла”, – відмітив Сахарук.

За його словами, якщо у Києві та області будуть нові обстріли, то виключати вимкнення автоматики не можна.

“Таке може трапитися, система для цього спеціально побудована і вмонтовані системи захисту. Питання не в тому – вимкнеться система чи ні, а в тому скільки часу потрібно буде для того, щоб включити систему після блекауту”, – зауважив Сахарук.

Виконавчий директор ДТЕК відмітив, що, якщо спрацює автоматика і буде джерело живлення, подачу електроенергії можна поновити за годину. В той же час, якщо не буде джерела живлення, відновлення може тривати набагато довше.

“Особливо якщо температура за вікном буде “мінусова”. Тобто це питання опалення. В цьому випадку, по-перше, не можна повернути світло через брак джерела живлення і на це треба багато годин, а на вулиці холодно, тож в такому разі можуть ставитися питання про евакуацію певної частини населення”, – вважає Сахарук.

При цьому він нагадав, що блекаути вже траплялися у Харкові під час обстрілів та у інших містах.

Джерело: “Великий Київ”