“Чужий” з’явиться в Києві

30 травня відкриється перша в Україні ретроспективна виставка швейцарського художника Ганса Ґіґера, автора дизайну образу іншопланетянина Чужого з однойменної кіносерії. Пройде в київському Довженко-Центрі.

Ганс Ґіґер народився 1940 року в місті Кур, Швейцарія. Публікував свої малюнки з 1959-го – спочатку в журналах. З 1969-го почали друкувати його плакати. 1975 року чилійсько-французький режисер Алехандро Ходоровський запросив Ґіґера до роботи над екранізацією науково-фантастичного роману “Дюна” Френка Герберта, але проект було скасовано. 1977-го збірник малюнків художника “Некрономікон” привернув увагу англійського режисера Рідлі Скотта, який запросив Ґіґера працювати над дизайном науково-фантастичного фільму жаху “Чужий” і створити образ ксеноморфа. За роботу над стрічкою 1980 року митця відзначили кінопремією “Оскар” у номінації “Найкращі візуальні ефекти”. Також оформлював обкладинки музичних альбомів. 1998 року у швейцарському Грюєрі відкрився Музей Ґіґера. Митець помер 2014 року.

На виставці в Києві можна буде побачити 32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур 1960-2000-х років. Одна з головних робіт – двометрова скульптура Чужого.

“В експозиції будуть представлені “Біомеханоїди” 1960-х, “Трип-Тихон” 1970-го, біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для нереалізованого фільму “Дюна” та для стрічки “Чужий”. Більше про художника та його творчість відвідувачі дізнаються з документальної картини “Темна Зірка: Світ Г. Р. Ґіґера” та з кінолекторію Довженко-Центру, що продемонструє фільми 1960-1980-х, зняті за життя митця та його безпосередньої участі”, – йдеться в описі події на офіційній сторінці у Facebook.

Виставка є складником мультидисциплінарної програми “Чужа Швейцарія” до 40-річчя прем’єри фільму “Чужий”. Проходитиме до 30 червня за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та в межах Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

https://gazeta.ua/articles/culture/_cuzhogo-privezut-do-kiyeva/902676