Чорнобильська зона ще не загашена

Сьогоді станом на 7:00 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділи ДСНС надають допомогу ДАЗВ у гасінні пожеж на території Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ДСНС.

Основні зусилля спрямовані на локалізацію двох осередків (с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем.

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково п’ять шляхопрокладачів Збройних сил України. Інженерною технікою створено 998 км мінералізованих смуг.

До гасіння залучено 1 059 осіб та 234 одиниці техніки, з них від ДСНС – 1 029 та 221 відповідно. Авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 2 230 скидів – 5 130 т води.

Нагадаємо, 26 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що у Чорнобильській зоні відчуження ліквідовано всі осередки лісових пожеж, триває робота рятувальників на тліючих торфовищах.

26 квітня президент Володимир Зеленський облетів на гелікоптері ділянку, яка постраждала внаслідок пожежі у Зоні відчуження ЧАЕС, та заявив, що вогнем знищено понад 11 тисяч гектарів лісу.

Джерело: https://www.depo.ua/ukr/life/chornobil-ostatochno-ne-zagasili-tliyut-penki-i-torfyanik-202004271152863