Чому у Києві так рано жовкнуть каштани?

Попри те, що осінь ще не настала, на вулицях Києва вже пожовкли каштани. Проблеми з цими деревами спостерігають у Києві вже не перший рік — вони починають жовтіти та висихати ще в середині літа, пише у своєму Фейсбук депутат Київради Костянтин Яловий.

З посиланням на екологів він зазначає, що причин поганого самопочуття дерев одразу кілька.

«Часто причиною висихання каштанів є розповсюджений паразит – мінуюча міль, яка живиться клітинним соком дерев, а потім починає поїдати саме листя. Боротися зі шкідником традиційними методами, наприклад розпилюванням інсектицидів у міських умовах досить складно. Альтернативою є щеплення дерев, якого вистачає для захисту на кілька років. Але тут свої обмеження. Щеплення коштує дорожче, а обробити таким чином кожне дерево в місті є проблематичним»— зазначив Яловий.

Іншою причиною він назвав екологічну ситуацію в місті: негативними факторами є постійний тепловий удар від автомобілів та отруєння вихлопними газами. Через це найбільше жовтіють та висихають дерева, що стоять поблизу доріг, а ті, що в парках, почуваються трохи краще.

«Ще одним фактором є недостача необхідних поживних речовин у виснаженому міському ґрунті. До того ж кожної зими дороги у Києві обробляють сіллю, яка потрапляє в ґрунт і є дуже шкідливою для рослин» — пише Яловий.

Депутат підсумовує, що врятувати дерева у Києві можливо, якщо зменшити екологічне навантаження, вносити додаткові добрива та робити щеплення рослинам. При цьому він не виключає, що і це не допоможе, і що за кілька років каштани «взагалі можуть почати зникати у столиці».

Джерело: “Київ.media”