Чому парламент не скасував е-декларування активістів? Як це було

Депутати не зуміли звільнити активістів від електронного декларування. Ані збори профільного комітету, ані численні прохання спікера ВР проголосувати, не скасували цю норму.

Про це йдеться в інформаційній програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Доля закону про позбавлення громадських активістів електронного декларування могла вирішитися ще о дев’ятій ранку. Та за іронією долі, для роботи профільного комітету не вистачило однієї людини.

Дехто з парламентарів переконаний – це запізнення було невипадковим. Мовляв, самим депутатам невигідно, аби громадські організації були позбавлені декларування. І вважають це політичною розправою.

Депутати намагалися внести анти-декларативні законопроекти до порядку денного. Та ще перед голосуванням Опозиційний блок і лідер Радикальної партії заявили – голосів не дадуть, бо декларувати статки мають всі!

Попри це, спікер Верховної Ради кілька разів намагався включити законопроекти до порядку денного. Однак, ані спроби проголосувати пакетно, ані поодинці не зібрали необхідної підтримки. Не проголосували і за президентську редакцію закону, що пропонує замінити декларування на фінансову звітність.

Окрім опозиціонерів і радикалів, пасивними були позафракційні та коаліція. Скасувати декларування статків для активістів неодноразово закликали представники ЄС. Вони вважають це тиском на борців проти корупції. А уряд США назвав цей закон каральним.

https://zik.ua/news/2018/04/03/chomu_parlament_ne_skasuvav_edeklaruvannya_aktyvistiv_yak_tse_bulo_1298523