ЧОМУ КИЇВ 1 СЕРПНЯ ВІДКЛЮЧАТЬ ВІД СВІТЛА І ТЕПЛА

У “Нафтогазі” не виключають, що об’є ктами “Київенерго” хочуть скористатися.

Київ опинився на порозі техногенної катастрофи: мільйони людей уже в серпні залишаться без тепла і світла. Ситуація настільки серйозна, що голова “Нафтогазу” викликає Віталія Кличка на публічний двобій, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Тепло та електроенергію у головний мегаполіс країни постачає Київенерго, компанія, основний акціонер якої – Рінат
Ахметов. Саме йому досі сплачували за побутові блага. Цій компанії належать дві теплоелектроцентралі та ще купа інших інфраструктурних об’єктів.

Кличко вирішив: столичне майно треба повертати киянам, тому створив комунальне підприємство, яке і мало б відтепер постачати кільком мільйонам містян тепло і світло. Він забрав під своє керівництво дві ТЕЦ, котельні, труби та дроти. Все майно Київенерго, окрім мільярдних боргів, які накопичили старі власники за минулі роки. Наразі платити їх нікому, тому вже з серпня кияни можуть зостатися без світла і гарячої води взагалі.

В суботу ввечері Андрій Коболєв запропонував пояснити, чим закінчиться це ризиковане рішення. Він каже: якщо Кличко не оплатить рахунки, заручниками ситуації будуть і вони обидва, і всі кияни. “Уявіть, що ви здали в оренду комусь іншому, цей інший не розрахувався перед компанією за газ електроенергію тощо. Очевидно, що постачання послуг не буде відновлено поки не погасять борг”, – заявив Коболєв.

Київська рада на своїй сесії вирішила боргу взагалі позбутися і ухвалила відповідне рішення: майно Київенерго переходить з усіма об’єктами, а борг – ні. “Ми очікували, що Кличко і Київенерго знайдуть вирішення цієї проблеми, минув рік, а проблема не вирішена. Проте є спроба в протизаконний спосіб з цими боргами попрощатися”, – стверджує очільник НАК.

У Кличка пригрозили “Нафтогазу” радикальними діями через гарячу воду в Києві
Позбавити мільйони людей електроенергії – це вже на  межі проблеми національної безпеки. Тож від імені мера ситуацію взявся коментувати його профільний заступник. Петро Пантелєєв визнає, що столицю очікує цілковитий колапс. “Перспектива нас дуже тривожить. Якщо договір укладений не буде, зупинка ТЕЦ може призвести до того, що ми будемо мати перебої з електропостачанням в місті Київ”, – попередив столичний чиновник.

Наразі борг складає близько п’яти мільярдів гривень, визнають у мерії і уточнюють, що він не тільки їхній.

“Борг споживачів перед Київенерго має частину заборгованості населення, є заборгованість держави перед Київенерго, а це різниця в тарифах 730 мільйонів, а також інші складові. Тому найперше треба з’ясувати, який же борг має Київенерго, і про який борг ми говоримо в контексті правонаступництва”, – заявив Петро Пантелєєв.

Одна третина столичних домівок – уже без гарячої води.

Юрій Гладишев очолює київські теплоелектроцентралі, які ще підзвітні Київенерго. Але їх уже інвентаризують під нове підприємство. “Ви бачите, у нас є газ. ТЕЦ працює. До першого серпня станції працюватимуть стабільно без будь-яких проблем. Після цього основні фонди передаються до КП “Київтеплокомуненерго” і питання поставок висітиме на керівнику КП “Київтеплокомуненерго”, – пояснив Гладишев.

Наразі не гріють воду лише там, де котельні уже перейшли в нове підприємство. В нього поки що ані ліцензій, ані угод на постачання газу немає. “В котельнях, які перейшли до “Київтеплокомуненерго”, газ відсутній. Вони не підписали угоди, тому вони не можуть включити і забезпечити якісне постачання міста”, – додав Гладишев.

Наміри київських очільників забрати “Київенерго” в олігарха можна назвати благими й блаженними одночасно. Управляти київським комунальним майном, якому вже півстоліття – можна лише, якщо маєш великі гроші на модернізацію, а також сплативши борги. Ні того, ні іншого мерія поки що немає. Що задумав мер Києва, наразі таємниця. Утім, у “Нафтогазу” є велика і страшна підозра. “На майно “Київенерго” є багато бажаючих покерувати. Наступним кроком буде передача цього майна іншій компанії без боргів. Це пояснює таку високу зацікавленість Кличка забрати цю компанію без боргів. За рік ця компанія знову буде виставлена на конкурс і передана комусь приватному і бажання передати її без боргів я бачу саме таким”, – пояснив Андрій Коболєв.

Ольга Василевська

https://tsn.ua/kyiv/viyna-navkolo-komunalnogo-mayna-chomu-kiyiv-1-serpnya-vidklyuchat-vid-svitla-i-tepla-1169280.html