Чому і кому слід уникати фізичних навантажень

На думку вчених з США, інтенсивні види фізичних навантажень точно також можуть збільшити ризик розвитку атеросклерозу у людини, якщо б він просто лежав більшу частину свого вільного часу на дивані.

Дослідники почали вивчати вплив фізичних вправ на організм людини ще 25 років тому і за цей час їм вдалося визначити, що більше шансів на здорові і еластичні судини мають не ті, хто кожен день відвідує спортзал, а ті, хто рухається тоді, коли це необхідно, але не більше того, пише Народна Правда з посиланням на Новости Ю.

Вчені знайшли причину такого негативного впливу спорту на здоров’я людей. Як з’ясувалося, при потужних навантаженнях або регулярних тривалих тренуваннях судини відчувають стрес, підвищується тиск, який чинить шкоду судинній системі, як і гіпертонічна хвороба.

Відповідно, в організмі людини запускається механізм відкладення кальцію в кровоносних судинах і розвитку атеросклерозу в майбутньому.

Тобто гіпертонікам ні в якому разі не можна виснажувати себе спортивними заняттями, а хіба що виконувати вправи з розряду “лікувальна гімнастика”. Те ж саме стосується і всіх тих людей, які схильні до ризику підвищення артеріального тиску.

Однак поради лікарів щодо регулярних тренувань і їх користі для здоров’я не є марними. Адже ці рекомендації допомагають попереджати передчасне старіння організму, ожиріння, розвиток хронічних захворювань суглобів, серця та інших хвороб.

Нагадаємо, медики назвали  головні правила для укріплення здоров’я. Вони допоможуть захиститися від вірусів та укріпити  імунітет у холодну пору року.

Раніше ми розповідали про простий спосіб продовжити життя. У жінок, які займалися командними видами спорту і регулярно тренувалися, ризик розвитку раку, серцево-судинних захворювань та інших хронічних хвороб виявився знижений.

Нагадаємо, вчені знайшли спосіб продовжити життя до 150 років. Довгожителем можна стати, якщо підтримувати баланс між спортом, здоровим харчуванням, серйозним розумовим навантаженням і близькими стосунками з сім’єю і друзями.