Червоний Хрест визнав, що не може гарантувати безпеку українським військовополоненим

Міжнародний Комітет Червоного Хреста не може гарантувати безпеку тих, хто перебуває у російському полоні. Організація також не може примусити Росію надати їй доступ до полонених українців.

Відповідну заяву “Українській правді” зробив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні.

У нього запитали, як так вийшло, що українські військові, які вийшли з “Азовсталі” в Маріуполі, сподівалися на захист з боку організації на час перебування в полоні, але насправді виявилося, що цього не сталося.

“МКЧХ не може гарантувати безпеку військовополонених. У нас немає армії, ми не маємо зброї. Це відповідальність і підзвітність тих, хто утримує цих військовополонених”, — сказав Мардіні.

Він зазначив, що у Червоному Хресті відчувають “спустошеність”, коли дізнаються про загибель військовополонених внаслідок тих чи інших обставин.

При цьому Мардіні наголосив, що відповідальність за життя військовополонених лежить на сторонах конфлікту, які затверджували, підписували та ратифікували конвенції.

Крім того, додав він, Червоний Хрест є гуманітарною організацією, тому не в змозі змушувати ту чи іншу сторону надавати доступ до військовополонених.

Як писали Українські Новини, 1 вересня генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні заявив, що представники організації досі не змогли отримати доступу до колонії в Оленівці Донецької області.

Нагадаємо, наприкінці липня на території цієї колонії стався вибух, внаслідок чого загинуло понад 50 українських військовополонених. Понад сто військових ЗСУ тоді зазнали поранень.

Варто зазначити, що після інциденту Росія сама запросила Червоний Хрест відвідати Оленівку, але відмовляється пропускати представників організації.

Джерело: “Українські новини”