Чехія закликає НАТО втрутитися у шпигунський скандал з Росією

Прага звернулася до Північноатлантичної ради в кінці тижня обговорити можливі скоординовані дії проти РФ.

Чехія поінформувала Північноатлантична рада про причини її рішення видворити 18 російських дипломатів і розраховує пізніше на цій тижнем обговорити з партнерами по НАТО можливі скоординовані кроки проти РФ, повідомляє в середу, 21 квітня, чеський МЗС.

“На засіданні Північноатлантичної ради 20 квітня Чехія поінформувала союзників по НАТО про причини, за якими видворила 18 російських дипломатів, а також – про реакцію Росії”, – йдеться в заяві.

“Крім того, чеська сторона попросила провести ще одне засідання Північноатлантичної ради в кінці цього тижня, щоб обговорити можливі скоординовані кроки”, – повідомляє чеське міністерство.

17 квітня влада Чехії повідомили про рішення вислати 18 російських дипломатів. За версією Праги, мова йде про співробітників розвідки, що працюють під дипломатичним прикриттям. Чеська влада пішли на такий крок, тому що, за їхньою версією, російські спецслужби причетні до вибуху складу боєприпасів в Чехії в 2014 році. Тоді загинули двоє людей.

У понеділок також стало відомо, що влада Чехії оголосили про рішення виключити “Росатом” з тендеру на розширення АЕС “Дуковани” на тлі цього політичного скандалу.

МЗС РФ оголосив у відповідь 20 співробітників посольства Чехії в Москві “персона нон грата”.

Джерело: Lenta.ua