Британські вчені побили світовий рекорд швидкості інтернету

Вчені з Університетського коледжу Лондона спільно з фахівцями компаній Xtera и KDDI Research встановили рекорд швидкості передачі даних у 178 терабіт на секунду. Це як 4000 завантажених за секунду фільмів.

Як повідомляє видання Science Alert, для збільшення швидкості передачі даних було використано набагато ширший діапазон довжин хвиль, ніж зазвичай. Для цього спеціальна система використовувала пропускну здатність 16,8 терагерц в одному волокні, що в чотири рази перевищує 4,5 терагерц у сучасній мережевій інфраструктурі. Для такого збільшення смуги пропускання потрібно було збільшити потужність сигналу, і в цьому випадку були скомбіновані кілька різних методів посилення. Ця технологія посилення потужності сигналів заснована на методі геометричної модуляції так званого сигнального сузір’я. При цьому впровадження цієї технології буде менш витратним за рахунок використання існуючої оптоволоконної мережі, потрібно лише оновити підсилювачі, які зазвичай встановлюються на відстані від 40 до 100 км один від одного.

Нагадаємо, попередній рекорд швидкості інтернету був встановлений групою австралійських вчених інженерів в травні 2020 року, яким вдалося за допомогою фотонного чіпа досягти швидкості в 44 Тбіт/с.

Джерело: https://ua.news/ua/v-brytanyy-pobyly-myrovoj-rekord-skorosty-ynterneta/