Британія виділить 3 млн фунтів українським науковцям і призупинить співпрацю з росіянами

Уряд Великої Британії виділяє українським науковцям пакет підтримки у розмірі 3 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб вони змогли продовжити свою роботу, та припиняє фінансування всіх дослідницьких програм, які мають зв’язки з російськими державними та інституційними співробітниками

Про це повідомляється на сайті британського уряду.

Українські громадяни, які займаються академічними дослідженнями, отримають пакет підтримки у розмірі 3 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб продовжити свою життєво важливу роботу у Великій Британії.

Нова стипендіальна програма Researchers at Risk підтримає українських дослідників, які тікають від війни, а також тих, хто вже перебуває у Британії, і не може повернутися додому.

“Стипендії забезпечуватимуть заробітну плату, дослідження та витрати на проживання до двох років для цих дослідників, і будуть доступні в усіх дисциплінах для докторантів або тих, хто має еквівалентний досвід, з метою підтримки України у збереженні її дослідницької екосистеми”, – йдеться у повідомленні уряду.

З метою подальшої ізоляції путінської Росії на тлі її вторгнення в Україну, уряд також припиняє фінансування всіх дослідницьких програм, які мають зв’язки з російськими державними та інституційними співробітниками, і зупинить усі поточні проєкти, які можуть забезпечити пряму вигоду російському режиму. Велика Британія також не буде фінансувати будь-які нові спільні проєкти з Росією через свої дослідницькі та інноваційні організації.

Джерело: Еspreso