Британія дала зелене світло генній модифікації ембріонів

Британія визнала «морально допустимою» корекцію генома ембріонів людини, якщо це в інтересах дитини і не збільшить нерівність у суспільстві. Таке рішення прийняв Нуффілдска рада біоетики – керівний британський орган з питань етики.

Варто зазначити, що документ не передбачає змін у закони, навпаки – рада наполягає на необхідності досліджень ефективності і безпеки модифікації генів і її вплив на соціум, пише  The Guardian.

З нашої точки зору, редагування генома само собою не є чимось неприйнятним. Немає причин відкидати його в принципі

— Карен Йунг
голова Нуффілдскої ради і професор правознавства, етики Бірмінгемського університету

Противники концепції генетичних випробувань звинуватили орган у створенні передумов необмеженого використання спадкової генної інженерії і переходу в еру генетичних забаганок. Останні дослідження генів дали можливість переписувати ДНК в організмі, змінювати генетичний код у статевих клітинах чоловіків і жінок або код ембріонів, змінюючи розвиток дитини. Хоч закони Британії та інших країн забороняють генетичну модифікацію дітей, зміну ДНК використовують, щоб із народження вилікувати нащадків від спадкових хвороб батьків.

Раніше вчені продемонстрували, як виглядали корінні британці. Співробітники лондонського Музею природознавства оголосили нові результати ДНК-дослідження «людини з Чеддара».

https://ua.news/ua/brytaniya-dala-zelene-svitlo-gennij-modyfikatsiyi-embrioniv/