Брудна вода в крані? Винен гідроудар!

Однією з причин повторного забруднення води у водопровідній мережі може бути гідроудар, що виникає через різку зміну тиску рідини в трубопроводі. Про це повідомляє “Київводоканал“.

Зазначається, що гідроудар може статись під час увімкнення води після ремонту мереж.

У невеликих масштабах гідроудари можуть виникати під час ремонту мереж. Після того, як воду відключили на певний час, а потім увімкнули знову, під тиском зі стінок труб зриваються відкладення іржі, які можуть потрапити до кранів споживачів. Щоб отримати чисту воду по завершенні ремонту труб, достатньо просто спустити її протягом кількох хвилин, доки вона знову не стане прозора“, – роз’яснює підприємство.

Проте гідроудари можуть траплятися і в більших масштабах та із серйознішими наслідками. Це може статися у зв’язку з зупинкою застарілого насосного обладнання при неконтрольованих зворотних потоках великих обсягів води.

Такі потужні гідроудари відбуваються нечасто, але можуть призвести до серйозних аварійних ситуацій: пошкоджень трубопроводів та утворення витоків. Щоб таких аварійних ситуацій траплялось якомога менше, на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях найближчим часом буде впроваджено технологію попередження гідроударів“, – додали фахівці підприємства.

Зазначають, що ця технологія передбачає встановлення гідравлічних клапанів попередження гідравлічних ударів, автоматичних та комбінованих повітряних клапанів, заміни застарілої запірної арматури та зворотних клапанів на нові іноземного виробництва. Гроші на впровадження технології взяли у кредит в рамках програми “Французькі пільгові казначейські кредити”, які надаються французьким урядом на модернізацію об’єктів інфраструктури Київводоканалу.

Підписання кредитної угоди заплановано до кінця І півріччя 2021 року. Після отримання фінансування нам знадобиться приблизно рік на впровадження технології“, – запевнили на підприємстві.

Нагадаємо, на сьогодні воду без хлору п’ють 40% киян.

Джерело: “Київ media”