Ботсад ім. Гришка просить про допомогу для порятунку рослин у зимовий період

Співробітники Національного ботанічного саду імені Гришка у Києві попросили допомоги у небайдужих українців, щоб урятувати рослини від холодів. Оскільки протягом останніх п’яти років ботсад отримує менше 50% державного фінансування, ніж потрібно для забезпечення всіх базових потреб саду, решту коштів заробляють завдяки продажу квитків та проведенню рекреаційних заходів.

Як розповідають в ботсаду, через повномасштабну війну навесні цього року ботсад був закритий для відвідувачів, тому цвітіння унікальних колекцій азалій, камелії, магнолії, бузку та рододендронів городяни подивитися так і не змогли. Відповідно, ботсад не зміг заробити гроші, необхідні для підготовки до зимового періоду.

Для тропічних і субтропічних рослин дуже важливою є оптимальна температура в оранжереях, щоб вони не загинули від холоду. Колекція таких рослин у ботсаду розміщена на 5 тисяч квадратних метрів і налічує 4 тисяч таксонів. Їх необхідно утримувати за умов, де температура становить від +14 до +25 градусів, залежно від регіону походження.

У 2012 році в ботсаду збудували дві котельні, які працюють на пелетах, щоб мінімізувати витрати. Протягом кожного опалювального сезону спалювалось від 800 до 1000 тонн пелетів. Однак після повномасштабного вторгнення вартість пелетів значно зросла. За одну тонну зараз просять близько 12 000 гривень, хоча минулої зими вона коштувала 7 600 гривень. Тобто, за скромними підрахунками ботсаду, зараз необхідно як мінімум 10 мільйонів гривень, щоб забезпечити теплом рослини. Тому колектив ботсаду звернувся до українців із проханням допомогти зібрати необхідну суму або, по можливості, пелети з деревини.

Переказати гроші можна за посиланням.

 

Джерело: UAportal