Болгарія звинувачує Росію у отруєнні

Прокуратура Болгарії звинуватила трьох росіян у спробі убивства в 2015 році власника збройового завода Еміліяна Гебрева. Його отруїли речовиною того ж класу, що й «Новічок», яким ГРУ намагалося вбити сім’ю Скрипалів у Солсбері.

Як повідомляється на сайті прокуратури Болгарії, у зв’язку з розслідуванням спроби навмисного отруєння Еміліяна Гебрева, що триває під наглядом поліції Софії, трьом російським громадянам пред’явлені звинувачення в спробі вбивства. За версією слідства, вони в період з 28 квітня по 4 травня 2015 року в Софії здійснили спробу навмисного вбивства шляхом отруєння постраждалих. Вже видано європейський ордер на арешт і оголошено підозрюваних у міжнародний розшук з метою арешту і подальшої екстрадиції до Болгарії.

Гебрев був госпіталізований після того, як знепритомнів на прийомі, який він влаштовував у Софії. Також отруїлися його син і один з топ-менеджерів його компанії. Бізнесмен назвав дві причини, чому росіяни його хотіли вбити – прибрати до рук його завод, та те, що він постачав зброю Україні.

Розслідувачі Bellingcat встановили, що у тей час у Болгарії перебував один із групи, яка вчиняла замах на Скрипалів, геерушник Сергєй Федотов. А експертиза встановила, болгарин був отруєний речовиною класу «Новічок». Загалом до спроби отруєння болгарського збройового бізнесмена Еміліана Гебрева у квітні 2015 року можуть бути причетні 8 російських агентів ГРУ.

Джерело: https://ua.news/ua/prokuratura-bolgaryy-vydvynula-rossyyanam-obvynenye-za-hymataku-v-sofyy/