Boeing розробляє апарат для “найшвидшої” висадки на Місяць

Корпорація Boeing подала заявку на участь у тендері, організованому NASA, з розробки модуля для висадки людей на Місяць – Human Lander System (HLS)

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням  на Engadget.

“Компанія Boeing хоче створити проект місячного посадкового модуля, який дозволить людям висадитися на поверхні Місяця. Для цього корпорація подала заявку на участь у тендері NASA зі створення такого модуля”, – повідомляє Depo.ua з посиланням  на Engadget..

У компанії наголошують, що створена нею система буде спроектована так, щоби досягати поверхні Місяця за мінімальну кількість кроків.

“Використовуючи можливості підйому блоку 1B системи космічного запуску NASA (SLS), ми розробили підхід “Найменша кількість кроків до Місяця”, який зводить до мінімуму складність польоту і забезпечує найбезпечніший і прямий шлях до поверхні Місяця”, – зазначається у повідомленні.

Наразі NASA приймає пропозиції щодо проекту HLS від приватних космічних корпорацій і, як очікується, вибере принаймні дві з них до січня наступного року для розробки. Окрім авіабудівної корпорації Boeing, компанія Blue Origin також анонсувала своє власне судно під назвою Blue Moon, яке воно розробить в партнерстві з Lockheed Martin, Northrop Grumman і Draper.

Згодом, після успішної розробки посадкового модуля, NASA має намір відправити людей на Місяць у капсулі Orion ракети SLS. Після стикування капсул з космічною станцією, яку агентство розмістить на місячній орбіті, астронавти перейдуть на посадковий апарат, який доставить їх на сам Місяць.

Нагадаємо, у вересня 2019 року до програми NASA з освоєння Місяця приєдналася Австралія. Згодом про свою участь у програмі оголосиола і Японія.

Довідка: У NASA оголосили про те, що нова програма освоєння Місяця отримала назву Artemis. Вона буде складатися з трьох етапів: перший (Artemis 1), що передбачає непілотований політ встановленого на SLS корабля Orion навколо Місяця і його повернення на Землю, запланований на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) – обліт природного супутника Землі з екіпажем на борту – намічений на 2022 рік. На третьому етапі (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.