Білити дерева у Києві заборонили: стали відомі причини

У Києві віднедавна заборонили білити дерева і бордюри. Раніше за традицією кожної весни комунальники чепурили місто, фарбуючи бордюриі дерева, вважаючи, що це створює затишок і захищає рослини. Зараз же за такі дії можна отримати чималий штраф.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня“.

У паркових зонах столиці  тепер не знайдеш  побілки на деревах, а от місця, де обрізані гілки, ретельно зафарбовують. Як з’ясувалося, кияни не знають про нові правила, а тому переконані, що таким чином  міська влада економить. Та в “Київзеленбуді” запевнили – про нестачу коштів не йдеться,  причина в забороні білити дерева, яка діє вже кілька років.

Мораторій на вапно діє і в інших регіонах України. Приміром, в Сумах нею вжеблизько п’яти років не білять дерева і не фарбують бордюри.

Мешканці Черкас на заборону не зважають: білять дерева біля будинків власним коштом. Так, черкащанка Тетяна Капуловська побілила понад сотню дерев у районі.

А от в Івано-Франківську за таку  ініціативу можна отримати адміністративний штраф  – від 850 до 1700 гривень, але містяни і тут на новації не зважають білять дерева і у дворах, і на вулицях.

Садівники погоджуються: робити це треба, але краще восени. Тоді рослина легше перенесе зимові морози  і не постраждає від опіків під час першого весняного сонця.

https://narodna-pravda.ua/2018/04/15/bilyty-dereva-u-kyyevi-zaboronyly-staly-vidomi-prychyny/