Більше 80% будівель, що передані Києво-Печерській Лаврі, – пам’ятки архітектури

Всього було передано в безкоштовне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 79 будівель та споруд, з них 64 – це пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, 15 – будівлі та споруди фонової забудови.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення занесено 38 пам’яток архітектури, які перебувають у безоплатному користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

На черзі занесення до Державного реєстру ще 20 пам’яток національного значення, які також перебувають у користуванні монастиря.

Про цю ситуацію повідомив народний депутат Олександр Бригинець, який отримав відповідні дані з Міністерства культури України. Більше того, у відповіді Мінкульту побачив спробу «прикрасити ситуацію» з Лаврою.

«З відповіді Міністерства я також не побачив пояснення, чому деякі об’єкти не внесені в Держреєстр нерухомих пам’яток, а також інформацію про те, що деякі об’єкти культурної спадщини на території Лаври просто перестали існувати. Адже всі ми пам’ятаємо, як кілька років тому церковники знищили пам’ятник архітектури, збудований у другій половині XIX ст. – ворота та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври, хоч вони і охоронялися законом», – підкреслив О. Бригинець.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply