Австралія оголосила про початок “феномену Ла-Нінья”

Австралія заявила, що явище Ла-Нінья розвивається другий рік поспіль, що означає, що на місцевому рівні існує більший ризик повеней та циклонів.

Минулого разу погодне явище сприяло тому, що дощі “раз на сторіччя” обрушувалися на райони Австралії.

Але Ла-Нінья може призвести до значних змін погоди у різних частинах світу.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) ще не оголосила Ла-Нінья, але попередила, що вона може знову з’явитися.

За даними Австралійського бюро метеорології (Bom), цього року подія може бути слабкішою.

“Кліматичні моделі припускають, що ця Ла-Нінья буде недовгою і збережеться до кінця літа в південній півкулі або до початку осені 2022 року”, – йдеться в повідомленні.

Ла-Нінья описується як одна з трьох фаз погодних явищ, відомих як Ель-Ніньо-Південне коливання (ЕНСО). Це включає теплу фазу, звану Ель-Ніньо, більш прохолодну фазу Ла-Нінья та нейтральну фазу.

Ла-Нінья виникає, коли сильні вітри забирають теплі поверхневі води Тихого океану з Південної Америки до Індонезії. Замість них на поверхню виходять холодніші води.

В Австралії Ла-Нінья збільшує ймовірність прохолодніших денних температур, що знижує ризик хвиль тепла та лісових пожеж.

Але вона має тенденцію створювати більш вологі умови, ніж зазвичай, і може збільшити частоту тропічних циклонів.

Квінсленд був попереджений про сильні зливи і можливі раптові повені цього тижня. Минулого тижня повені викликали попередження про евакуацію у Форбсі, Новий Південний Уельс.

Нещодавній злив у Південній Австралії також призвів до того, що молода сім’я опинилася в глибинці.

Під час останньої Ла-Нінья тисячі австралійців було переміщено через повінь, яка завдала збитків на суму понад 1 млрд австралійських доларів (720 000 млн доларів США).

Ла-Нінья може збільшити ризик штормів у Канаді та на півночі США, що часто призводить до снігових умов.

У Великій Британії та Північній Європі дуже сильне явище Ла-Нінья також може призвести до дуже вологої зими.

ВМО заявила, що природні кліматичні явища, такі як Ла-Нінья, «тепер відбуваються в контексті зміни клімату, викликаного діяльністю людини», яка «збільшує глобальні температури, посилює екстремальні погодні умови та впливає на сезонні режими опадів».

Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США вже попередило, що Ла-Нінья триватиме від зими північної півкулі до ранньої весни.

Джерело: ІТТА