Атака окупантів на ДніпроГЕС: екологічні служби зібралися на виїзну координаційну нараду

Щодо ситуації на річці Дніпро внаслідок терористичних дій Росії на ДніпроГЕС: у Запоріжжі проведено виїзну координаційну нараду

Про це повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

За дорученням Міністра Руслан Стрілець представники Мінсередовища, Державна екологічна інспекція України та Державне агентство водних ресурсів України працюють у Запорізькій області.

Так, заступник Міністра Олена Крамаренко та голова Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров провели координаційну нараду з представниками Держекоінспекції, Держводагентства, ДніпроГЕС, ДСНС та Спеціалізованої екологічної прокуратури.

Серед питань порядку денного – оперативна інформація щодо локалізації наслідків обстрілу ДніпроГЕС та поточна ситуація, а також аналіз можливих подальших екологічних наслідків. За інформацією Укргідроенерго, загрози прориву греблі немає, витік нафтопродуктів не фіксується. Ситуація на греблі контрольована.

За даними Держекоінспекції, відповідно до лабораторних досліджень станом на сьогодні спостерігається зменшення концентрації нафтопродуктів у воді. Так, у відібраній воді:

на відстані 1,1 км від ГЕС цей показник становить 0,894 мг/дм куб при нормі 0,3 мг/дм куб.
у с. Біленьке в районі насосної станції – 0,638 мг/дм куб.

Дослідження проб на хімічні показники продовжуються.

З нижнього б’єфу річки Дніпро паркан води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківською. Наразі водозабір тут припинено. Держекоінспекція та Держводагенство здійснюють постійний моніторинг. Інші водозабори нижчі за течією річки Дніпро після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС не використовуються.

Станом на вчора, за даними Держекоінспекції, орієнтовна шкода водним ресурсам становила 159 308 грн. Триває розрахунок шкоди, заподіяної засміченням ґрунтів та внаслідок викидів шкідливих речовин у атмосферне повітря. Усі розрахунки та матеріали будуть надані Міндовкіллю та правоохоронним органам.

Для контролю ситуації моніторинг якості води м. Дніпро здійснюватиметься Держекоінспекцією та Держводагентством постійно до ліквідації всіх наслідків російських обстрілів.