Археологи знайшли в Туреччині кам’яні голови Афродіти та Діоніса

Археологи на території стародавнього міста Айзаной на заході Туреччини знайшли голови давньогрецьких богів Афродіти та Діоніса, пише видання Greek Reporter.

Зазначається, що тіла статуй було виявлено під час попередніх розкопок. Тепер вчені розкопали голови, майстерно вирізані з вапняку п’ять тисяч років тому.

Археолог Гохан Коскун із турецького Університету Думлупінара розповів, що виявлені артефакти «дуже важливі» для подальших досліджень.

“Вони показують, що політеїстична культура Стародавньої Греції існувала довгий час, не втрачаючи свого значення в римську епоху”, – пояснив учений.

На думку фахівців, на даній території могла розташовуватись майстерня з виготовлення скульптур або оздоровчі комплекси. Справа в тому, що в серпні археологи витягли із землі частину статуї Гігієї – давньогрецької богині здоров’я та чистоти.

Античне місто Айзаной було засноване у 3300 році до нашої ери. У період еллінізму він переходив з рук в руки між Пергамським царством і Віфінією, перш ніж дістався Риму в 133 році до нашої ери. У 2012 році цей регіон визнали об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: “Всвіті”