Археологи знайшли поле жорстокої битви римлян і варварів в болотах Данії

Розширення Римської імперії на північ супроводжувалося жорстокими битвами з непокірними німецькими племенами. Археологи вважають, що знайшли місце одного з кривавих боїв на торфовищах Алкен Енге, в долині річки Іллеруп. Битва, на думку вчених, відбулася між 2 роком до н. е. і 54 роком н. е.

Результати радіовуглецевого аналізу підтверджують, що люди загинули майже одночасно. Кількість убитих перевищувало чисельність населення будь-якого з селищ в цій місцевості: ймовірно, щоб дати відсіч загарбникам, зібралося все плем’я. На поле битви були знайдені залишки зброї – мечів, щитів і ножів, викуваних з місцевого заліза.

Експрес-інфо по країні
«Ми знаємо з письмових джерел, що в цей період римляни здійснювали« каральні рейди », намагаючись реабілітуватися після поразки в Тевтобургском лісі. Ймовірно, це був один з них », – пояснив Метт Лёвшал, автор дослідження.

Багатьом із загиблих було всього 13 років від роду, але серед них були також люди похилого віку. Це було схоже на загальну мобілізацію. З 2095 кісткових фрагментів археологи зібрали близько 82 тіл, але за їхніми оцінками в Алкен Енге полягло 380 чоловік.

Дослідники стверджують, бій було настільки кривавим, що перетворило це місце в прокляте. Люди надовго пішли звідси, і родючі землі заросли густим лісом.

https://svidok.online/arheology-znajshly-pole-zhorstokoyi-by-tvy-ry-mlyan-i-varvariv-v-bolotah-daniyi/