Археологи розкрили секрети невідомого українського хутора

Українські археологи розкрили таємницю місця на вулиці Міхновського в Чернігові. Там влітку цього року проводили роботи з прокладання електрокабелю. Про це повідомив археолог Ігор Ігнатенко на своїй сторінці у Facebook.

Історики знайшли невеликий черепок горщика з козацької епохи, який свідчить про те, що там колись, можливо, існувало поселення або об’єкт з історичним значенням.

Крім того, на мапі 1802 року вонархеологи виявили зазначене місце, де знайдені артефакти, і на ній відмічений хутір під назвою Іванівка.

“Чому саме там? Звірився зі старовинними картами, й о диво! на плані 1802 року, точно в тому місці де були виявлені уламки, посеред полів, значився хутір під назвою Іванівка”, – сказав Ігнатенко.

Поруч археологи також розкопали людський череп та кілька фрагментів горщика, які датуються 10 століттям. Вони походять із кургану, розкопаного у 19 або 20 столітті.

“Ця знахідка не випадкова, навіть у 1950-х роках в цій місцевості, відомій як “Старе кладовище в Берізках” існували залишки язичницьких курганів, дванадцять з яких були розкопані археологом Давидом Бліфельдом у 1952 р. У одному, пограбованому, перед камерою до якої поклали, мабуть боярина, були знайдені два кістяки коней на одному з яких знаходився скелет “вершника””, – сказав науковець.

Дослідження відкриває перед нами нову сторінку історії Чернігова та його околиць. Адже виявлені артефакти та історичні дані розширюють наше розуміння життя та подій, які відбувалися в цьому регіоні.


Джерело:  Новини Ю