Антикорупційний комітет рекомендував ухвалити скасування декларацій для ГО

Комітет Верховної Ради з питань протидії корупції рекомендував парламенту розглянути два проекти про скасування обов’язкового декларування для громадських активістів і звільнення їх від кримінальної відповідальності.

Відповідне рішення комітет ухвалив 4 квітня.

Проекти 8209-1 авторства спікера Ради Андрія Парубія та голів парламентських фракцій, а також проект 8209 авторства лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко, депутата від БПП Сергія Лещенка та інших, рекомендувати ухвалити за основу.

Крім того, комітет розглянув законопроект № 8129, яким пропонується скасувати декларування спецагентів, що входять до складу Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і кадрового складу інших розвідувальних органів.

Депутати не домовилися про те, хто зі спецагентів повинен подавати декларацію та наскільки це доцільно, було прийнято рішення відкласти розгляд законопроекту, щоб «ще його почитати та подумати», передає «Українська правда». Зазначається, що законопроект пропонує багато тлумачень того, хто може обмежити доступ до своїх декларацій, через це можуть виникнути маніпуляції з боку НАБУ. У ньому також вказується широке коло осіб, доступ до декларацій яких може бути обмежений.

Раніше народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. 3 квітня Рада провалила голосування за закони 6674 та 6271 про скасування декларацій для ГО.

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов’язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

https://hromadske.ua/posts/antykoruptsiinyi-komitet-rekomenduvav-ukhvalyty-skasuvannia-deklaratsii-dlia-ho